Güney Yem, 2010 yılında Günay Dönmez tarafından Kafes Kuşları Yetiştirciliği ile başlatıldı. Doğa ve Egzotik Kafes Kuşu Yetiştirciliği ile başlayan serüvenimiz süresince, sektörün temel üretici sorunlarına tanıklık ederek, bir üreticinin ne tür çözümsüzlüklerle karşılaştığı konusunda yeterli tecrübe ve bilgiye sahip olduk.

2015 yılına gelindiğinde, 5 yıllık tecrübe birikimi ile yetiştiriciliğin en temel meselesi olan beslenme sorunlarını giderecek olan yemcilik konusunda sektöre Doğa ve Kafes Kuşu Yemciliği ile girme kararı aldık. Firma olarak, doğa kuşları, egzotik kafes kuşları, kümes kuşları, kanatlı yem grupları işleme, yem katkısı üretim ve paketleme tesisimizi kurduk.

Güney Yem olarak şu an sektörde Yem işleme, Yem Katkıları Üretim ve Paketleme alanında hizmet vermekteyiz. Evcil hayvan yemi satışını da yaptığımız gibi, kendi markalarımız olan kuş yemi ve yem katkıları ile müşterilerimizin ürün taleplerini karşılamak üzere yıllık 3 ton Yem, Yem Katkısı Üretim ve Pazarlama kapasitesi ile hizmet vermekteyiz.